Auto lempučių pasirinkimas: esminės gairės

Siekiantiems, kad jų kelionės su transporto priemones būtų saugios – pirmiausia reikia pasirūpinti tinkamomis lemputėmis, kurios pirmiausia garantuoja gerą matomumą, o paskui ir stilių. Kadangi šiuo metu lempučių pasirinkimas rinkoje yra labai platus, natūralu, kad norėdami rasti geriausią kainos bei kokybės santykį žmonės lygina galimybes, tariasi su specialistais, kurie pabrėžia esminius skirtumus ir kiekvienos alternatyvos privalumas.

Šiame straipsnyje taip darysime ir mes. Tikimės, kad tai padės Jums rasti tokias lemputes, kurios reikalingos saugioms kelionėms, stilingam automobiliui, galiausiai, ilgaamžį sprendimą, kuris atsiperka ir finansiškai.

Lempučių tipai

Pats pirmasis ir bene svarbiausias aspektas renkantis lemputes – jų tipai. Šiuo metu rinkoje labiausiai vertinamos ir tuo pačiu rinktis galima iš:

  1. Xenon lemputės.
  2. LED darbo žibintai.
  3. Halogeninės lemputės.

Kurios geriausios? Negalime pateikti vieno atsakymo, kadangi tai kinta priklausomai ir nuo vairuotojo poreikių ir tuo pačiu galimybių. tik svarbiausia nepamiršti, kad dažniausiai pasirenkant lemputes jas reikia derinti prie auto gamintojo rekomendacijų ir keisti į tokias, kurios nurodytos. Jeigu norite keisti į kitas ir senai transporto priemonei, kurioje iki šiol buvo halogeninės rinktis Xenonus ir panašiai – tokiu atveju dėl konkretaus modelio pasirinkimo visada verta tartis su specialistais.

Lempučių galingumas

Kitas svarbus pasirinkimo aspektas yra galingumas.

  • Xenon lemputės: priskiriamos prie labai didelio intensyvumo.
  • LED lemputės: tai yra šviesios diodų lemputės, kurios padeda pasiekti didelę sklaidą.
  • Halogeninės lemputės: dažniausiai galingumas prasideda nuo iki W.
  • Kaitrinės lemputės: iki 10 W (pasirenkamos itin retai, nėra rekomenduojamos).

Dėl galingumo taip pat verta tartis su specialistais. Paprasčiausiai jie gali nusakyti – kuris variantas labiausiai tinka Jūsų transporto priemonės modeliui.

Originalo paieškos

Kad ir kokios lemputės bus pasirenkamos – viena didžiausių klaidų yra didelis noras sutaupyti. Tuomet dažniausiai užsisakomos neoriginalios lemputės, kurios tarnauja ne tik trumpiau, tačiau ir negeba atlikti funkcijų taip, kaip reikia. Taigi, bandymai sutaupyti galiausiai reikalauja kur kas didesnių kaštų, kadangi tenka prastos kokybės lemputes keisti naujomis, originaliomis. Tai – vėl ne tik pinigai, tačiau taip pat ir laikas, kadangi pakeitimas be praktikos – ne toks paprastas kaip gali atrodyti.

Tamsiuoju metų laiku – ryškesnės lemputės

Ekspertai taip pat teigia, kad šiltuoju metų laiku siūloma rinktis lemputes, kurios yra kur kas ryškesnės. Juk didžioji dalis paros laiko būna tamsi, tad natūralu, kad važiavimas tiek rytais, tiek vakarais, dažnai net ir dienomis – reikalauja ne tik kur kas daugiau koncentracijos, tačiau taip pat ir vargina regą. To galima išvengti įsigijus didesnio ryškumo lemputes. Jos, kaip ir padangos, gali būti keičiamos sezono metu.

12