Svarstote kokiomis medžiagomis šiltinti būstą? Ko gero daugelis statybų ekspertų rekomenduos rinktis šiltinimą akmens vata. Tai viena geriausių šilumą sulaikančių medžiagų, kurią galima naudoti ne tik fasadų, bet ir grindų, stogo bei kitų pastato vietų šiltinimui. Ją dabar nesunkiai galima įsigyti internetu – specialios el. parduotuvės gali viską pristatyti į bet kurią vietą už gana nedidelę kainą. Perkant akmens vatą, ypač svarbu atidžiai rinktis pardavėjus. Įprastuose prekybos centruose ko gero bus taikomos maksimalios kainos, tačiau internetu akmens vatą galima įsigyti daug pigiau. Tiesiog čia dažniau taikomos įvairios nuolaidos bei skelbiamos akcijos.

Akmens vatą naudoti galima praktiškai visai atvejais – tiek ventiliuojamų fasadų apdailos metu, tiek šiltinant didesnių pastatų grindis ar stogus. Įprastai akmens vata parduodama paketais. Kiekviename pakete yra keli skirtingi vatos lakštai. Visa informacija pateikiama aiškiai ir suprantamai. Tačiau verta žinoti, kad akmens vatos rūšių yra net kelios. Kartais šiltinimo metu naudojamos kelių rūšių vatos. Pavyzdžiui, pirmąjį sluoksnį gali sudaryti storesnė ir lengvesnė vatos plokštė, o antrasis gali būti kietesnis, dažniausiai siekiantis iki 2,5 cm storio. Žinoma, statybų sektoriuje nuolatos pastebimos naujos technologijos, todėl kombinuoti vatos rūšis bus galima tik tiksliais įvertinus pastato būklę ir jūsų poreikius.

Kas liečia akmens vatos įsigijimą internetu, ypač svarbu pabrėžti, kad kai kurios internetinės parduotuvės gali pristatyti užsakymus visoje Lietuvoje. Tačiau kai kurie pardavėjai apsiriboja tik ties tam tikrais miestais – jeigu norima pristatyti toliau, tuomet mokama ir didesnė pristatymo kaina. Užsakant akmens vatą internetu, iš pradžių rekomenduojama pasidomėti ne tik vatos kainomis, bet ir pristatymo sąlygomis, jog paskui nebūtų kažkokių nesusipratimų. Populiariausios internetinės parduotuvės, kurios užsiima akmens vatos prekyba, ypač lengvai randamos per paieškos sistemas. Tiesiog suvedate atitinkamus raktinius terminus ir pridedate miestus, jog gautumėte tiksliausius rezultatus. Tada liks pasirinkti vieną el. parduotuvę, kuri galėtų viską pristatyti į jums reikiamą vietą.

Pabrėžtina, kad perkant akmens vatą, nevalia dairytis į neaiškius pasiūlymus, nes galima patirti nemažus nuostolius, jeigu pardavėjas bus sukčius.