Dažnai žmonės, kurie susidomi plaukų šalinimu lazeriu domisi koks gi lazeris yra efektyvesnis – diodinis ar aleksandrito lazeris. Vieningos nuomonės šiuo klausimu nėra, bet šiame straipsnyje pateiksime lazerių privalumus bei trūkumus, o vėliau kiekvienas galės išsirinkti sau tinkamesnį variantą.

Aleksandrito lazeris

Tai vienas iš seniausių metodų, kurio pagalba galima pašalinti plaukelius. Anksčiau buvo manoma, kad 755 nm bangos ilgis yra sukurtas specialiai šviesių plaukų savininkėms, bet vėliau paaiškėjo, kad tokių bangų efektyvumas ribotas tiek itin šviesiems, žiliems, tiek raudoniems plaukeliams.

Žvelgiant iš kitos pusės, šis metodas yra ypatingai efektyvus tamsiaplaukėms, kadangi tokie plaukai sugeria daugiau lazerio energijos nei aplink jį esanti šviesesnė už jį oda. Geriausiai tokį būdą rinktis kai oda yra šviesi (I-II (III) fototipo), o plaukeliai tamsesni už ją. Jeigu oda yra tamsesnė negu būtina, padidėja nudegimų bei pigmentacijos rizika.

Kai kurios klinikos norint išspręsti šią problemą naudoja integruota aleksandrito lazerį su Nd:YAG (1064 nm). Tokiu atveju galima išvengti nepageidaujamų padarinių jeigu oda tamsi, kadangi spindulis skverbiasi giliau. Toks variantas nors ir tinka tamsesnės odos savininkėms, bet yra pripažinta, kad jis nėra toks efektyvus palyginus su aleksandrito arba diodo lazeriais.

Diodo lazeris

Tai modernesnis plaukų šalinimo variantas, kuris turi 810 nm bangos ilgį. Atsižvelgiant į tai, kad šis būdas tapo inovatyvesnis bei saugesnis, jį pasirenka vis daugiau žmonių. Visų pirmą, tai yra saugesnis ir efektyvesnis būdas pašalinti plaukelius žmonėms, turintiems įvairius odos atspalvius, tad galima nebijoti, kad atsiras nudegimai arba kitos komplikacijos.

Diodo spindulis skverbiasi giliau negu aleksandritiniai, dėl to jis skaitosi saugesniu. Taip pat dar vienas iš diodo lazerio privalumų yra tai, kad jis yra efektyvus šiurkštiems plaukams (pažastų ir bikini zonose).

Palyginimas

Remiantis statistika, galima išskirti tai, kad ir aleksandritinis ir diodinis lazeriai beveik nesiskiria efektyvumu ir atneša tokius pačius rezultatus. Žvelgiant iš klientų pasitenkinimo prizmės, galima išskirti tai, kad diodinis lazeris yra labiau mėgiamas klientų, kadangi vyrauja toks nusistatymas, kad tai mažiau skausminga procedūra palyginus su aleksandrito metodu.

Tai yra pagrindžiama tuo, kad diodinis lazeris turi nuolatinį kontaktinį šaldymą, depiliacija vyksta ne staigiais energijos smūgiais, o reikiama energija yra sukaupiama per tam tikrą laiką, tad kūnas nepatiria tokio šoko iš karto.

Taip pat lyginant bangos ilgius, diodinis lazeris tapo modernesnis nei anksčiau, tad dabar galima rinktis iš 810 nm bei 755 nm bangos ilgių. Turint tokią galimybę pasirinkti bangos ilgį, galima teigti, kad tai taip pat suteikia saugumo  bei mažina diskomforto kiekį.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme du lazerio tipus – aleksandrito bei diodinis. Matome, kad tiek vienas , tiek kitas būdas turi savo privalumų bei trūkumų, tad norint išsirinkti sau efektyviausią plaukų šalinimo variantą, reikia įdėmiai išnagrinėti visus aspektus, pasitarti su tuos srities specialistu ir tik tada priimti galutinį sprendimą.