Orams atvėsus ima atrodyti, kad atostogų laikas seniausiai praėjo. Vis dėlto, pasiduoti rudeniniam liūdesiui tikrai neverta – baidarių nuomotojai kviečia plaukti Aukštaitijos upėmis ir siūlo nepamirštamas pramogas. Iš tiesų, šią avantiūrą išbandę keliautojai teigia, kai plaukimai orams atvėsus turi daugybę privalumų, apie kuriuos buvome pamiršę pagalvoti. Svarbiausia – gera kompanija ir šiltesni, drėgmės nebijantys drabužiai. Žinoma, būtina rinktis kokybiškas baidares, kurios plaukimui suteiks daugiau manevringumo ir lengvumo.

 

Vasaros džiaugsmai ir rūpesčiai

Baidarės daugeliui poilsiautojų siejasi su karštu vasaros oru ir nuotaikingomis pramogomis. Žinoma, plaukti karštą vasaros dieną ir mėgautis vandens vėsa yra vienas didžiausių malonumų, kurį galime sau leisti per trumpas atostogas ar laisvą nuo darbo savaitgalį. Iš kitos pusės, reikia pripažinti, kad plaukimas sezono metu turi savų trūkumų. Visų pirma – itin didelis užimtumas. Kadangi baidarės tapo viena patraukliausių pramogų, kurią renkasi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio turistai, išsinuomoti kokybiškas baidares vasaros viduryje tampa itin rimtu iššūkiu. Paprastai laiveliai turi būti rezervuojami bent mėnesį (ar net kelis) prieš plaukimą. Deja, net ir gavę baidares, plaukimo metu, greičiausiai, sutiksite kitų plaukikų grupes, todėl gali tekti spręsti problemas dėl sulėtėjusio plaukimo ir sudėtingo prasilenkimo. Daug sunkumų kelia ir noras užsiimti stovyklavietę ar užsakyti nakvynės namukus, kurie paprastai būna rezervuoti jau prieš kurį laiką. Galiausiai, reikia įvertinti ir karščio sukeliamas problemas – plaukikai greičiau pavargsta, privalo saugotis nuo intensyvių spindulių ir puolančių vabzdžių.

 

Kodėl ruduo – puikus metas kelionei baidarėmis?

Plaukimas ne sezono metu dovanoja itin didelę laisvę ir galimybę mėgautis privatumu. Kadangi plaukikų skaičius gerokai sumažėja, galima būti beveik visiškai tikriems, kad plaukimo metu upėje neteks prasilenkti su kitais keliautojais ir šie nesivys jūsų iš paskos. Tai reiškia, kad galėsite mėgautis privatumu, gera kompanija ir ramybe. Be to, galėsite rezervuoti baidares jums patogiu laiku, todėl jums nereikės prieš kelis mėnesius planuoti kelionės ir užsiimti organizaciniais darbais – turėdami laisvą savaitgalį galėsite nieko neplanavę leistis į išvyką ir džiaugtis įspūdžiais, kuriuos jums dovanos vaizdingos Aukštaitijos upės. Lygiai taip pat neturėsite sukti galvos dėl stovyklavietės ir nakvynės namuko, kurį rezervuoti galėsite jums patogiu laiku. Dar vienas privalumas – smagesnė kelionė, kuri dėl pakitusio vandens lygio suteiks daugiau adrenalino ir dovanos nepamirštamų įspūdžių. Tiesa, reikėtų iš anksto pasikalbėti su baidarių nuomotojais dėl vienos ar kitos upės praplaukimo galimybių, kadangi pasibaigus sezonui kai kurie vandens keliai turistiniam žygiui tampa nebetinkami.