Vartotojai, kurie domisi geriausiomis skolinimosi galimybėmis, dabar turėtų pasižiūrėti ar paskolos iš žmonių jie negautų pigiau. Mat, Lietuvoje galima rasti jau nebe vieną sutelktinio finansavimo platformą, kurioje pinigus skolina paprasti fiziniai asmenys. Norintiems gauti vartojimo paskolas ar refinansavimo kreditus mažiausiomis palūkanomis, reikėtų atsižvelgti į tokių platformų pasiūlymus, nes dažniausiai jose nustatoma metinė palūkanų norma yra kelis kartus žemesnė nei kredito įstaigose. Tiesa, tokios mažos palūkanos dar nereiškia, kad tie žmonės norės jums skolinti pinigus – viskas priklauso nuo jūsų ekonominės padėties bei jūsų siūlomų skolos grąžinimo garantijų. Mat, paprasti žmonės dažniausiai skolina pinigus atsargiau vertindami klientų mokumo galimybes.

Paskolos iš žmonių neverta tikėtis, jeigu besiskolinantis asmuo negauna nei kiek pajamų.

Kadangi paprasti fiziniai asmenys siekia apsaugoti savo pinigus, kuriuos investuoja į paskolas, jie atidžiau žvelgia į besiskolinančių asmenų mokumo galimybes. Jie peržiūri ne tik kreditingumo ataskaitą, kurią suformuoja platformos operatorius – jie žiūri ar besiskolinantis asmuo siūlo kažkokias papildomas garantijas. Jeigu jūs kiekvieną mėnesį nedirbate ir negaunate jokių pajamų, tai kredito paraiškos tokiose platformose nereikėtų teikti – paskolos iš žmonių negausite, nes būsite priskirti prie tų asmenų grupių, kuriems skolinti pinigus draudžia įstatymai ir esama tvarka.

Pabrėžtina, kad paskolos iš žmonių negauna visi, kurie negauna pajamų. Tai liečia ir vos tik įsidarbinusius asmenis. Šie skolintojai irgi vertina pajamas pagal paskutinius keturis mėnesius, o kitose platformose gali būti reikalaujamas ir didesnio laikotarpio pajamų įrodymas.

Paskolos iš žmonių dažnai negauna ir tie, kurie anksčiau vengė grąžinti skolas laiku.

Jeigu anksčiau jums teko susidurt su skolų išieškojimo problemomis, tai didelė tikimybė, kad paskolos iš žmonių negausite. Negausite jos ir kredito įstaigose. Neigiami įrašai, kredito istorijoje jums ilgam laikui sumažino galimybe skolintis ar pirkti kažką išsimokėtinai. Negrąžintos skolos visada pažymimos kredito istorijoje ir nesvarbu ar jas paskui grąžinote – apie tokį jūsų poelgį įrašai išlieka netgi dešimt metų. Tad, jeigu jums reikia paskolos iš žmonių, tai būtinai įrodykite, jog esate atsakingi ir įsipareigojimus galintys vykdyti asmenys.