Vaikai yra kupini energijos ir nuolat ieško linksmybių bei nuotykių. Tai puikios savybės ir tikri vaikystės bruožai. Deja, tas vaikiškas nerūpestingumas ir skubėjimas, dažnai sukelia traumų.

Yra daugybė būdų, kaip vaikai susižeidžia: krenta, užsigauna, susilaužo, įsipjauna, nudega. Kaip tėvams nesijaudinti? Tačiau vaikai yra smalsūs, todėl neįmanoma numatyti ir užkirsti kelio kiekvienam galimam atvejui. Vietoj to, galite apsiginkluoti žiniomis, kurios padės išvengti traumų, ir žinoti, ką daryti, kai traumos įvyksta.

Vaikai dažniau nei suaugusieji nudega saulėje. Nudegimo simptomai skiriasi, tačiau gali būti: paraudimas, patinimas, skausmas, pūslės, karščiavimas, šaltkrėtis, silpnumas ir sumišimas.

Kitas dažnas sužalojimas įvairios kūno traumos. Statistiškai kalbant, berniukams tikimybė patirti galvos traumą yra dvigubai didesnė nei mergaitėms. Vaikai dažnai ima iš tėvų patarimus, kaip reaguoti į situaciją. Daugelis tėvų mano, kad geriausias būdas reaguoti į įvykusią traumą ramiai, nepanikuoti, nesukelti daugiau streso nei jo yra iš tikrųjų. Kiek įmanoma ramiau patikrinti, ar nėra sužalojimų, ir prireikus padėti ar kreiptis į gydytojus.

Vaikai judrūs ir nelabai atsargūs, todėl dažnai traumas patiria važiuodami dviračiu, paspirtuku, riedučiais ar riedlente. Vaikams tiesiog reikia priminti, kad visada turi tinkamai užsidėti šalmą.

Skubiai ir nedelsiant reikia reaguoti, jei jam ar jai pasireiškia bet kuris iš šių simptomų:
Sąmonės netekimas net trumpam
Vėmimas
Problemos dėl pusiausvyros
Negali užmegzti akių kontakto ar atsakyti į klausimus
Neryškus matymas.
Berniukai susižeidžia 1,5 karto dažniau nei mergaitės. Statistika rodo, kad
traumas gatvėje patiria – apie 37 proc. vaikų, antroje vietoje yra namų sužalojimai -31 proc., trečioje vietoje traumos mokykloje – tai sudaro 11 proc ir sportines traumos sudaro 7 proc.
Sužalojimai yra vaikų gyvenimo dalis, tačiau dėl to vaikai ir juos mylintys tėvai netampa atsargesni. Svarbiausia, būkite ramūs savo vaikui ir sau. Jei jūsų vaikas patiria kokią nors traumą, ar kyla abejonių dėl sveikatos, vaikų chirurgai Šiauliuose suteiks jums pagalbą ir ramybę.