Esate pasiryžę susirasti žmogų, su kuriuo kurtumėte šeimą? Psichologai akcentuoja, kad šeimos kūrimas, o tiksliau – santykiai turėtų būti kuriami esant norui, o ne kažkokiam aplinkinių spaudimui. Visada pirmiau reikėtų įvertinti priežastis, dėl kurių norima kurti šeimą. Specialistai siūlo atkreipti dėmesį į tai, kad kiekvienais metais didėja ištuokų skaičius ir mažėja gimstamumas. Taip yra visame pasaulyje. Jeigu santykiai visiems atneša naudą, tuomet kodėl tiek daug jų pasibaigia nesėkmingai?

Specialistai jau pastebėjo pagrindines skyrybų priežastis. Jeigu planuojate kurti šeimą, tuomet apie jas pasidomėti reikėtų ir jums. Galbūt tokiu būdu pavyks išvengti elementarių klaidų.

Viena priežasčių, kodėl ištuokų skaičius didėja – besikeičiantis visuomenės požiūris. Anksčiau skyrybos buvo siejamos vos ne su gyvenimo pabaiga. Neva po skyrybų gyvenimas yra dar baisesnis. Tačiau, praktika rodo, kad po skyrybų žmonės atranda naujas veiklas, jaučiasi vos ne naujai gimę. Žinoma, tai taikoma ne visiems ir toli gražu ne sekančią dieną po skyrybų. Trumpai tariant, didžiausias skyrybų skaičius vyrauja tarp 35-45 metų amžiaus žmonių.

Minėtas amžiaus tarpas ir žmonių apklausa rodo, kad skyrybos neretai inicijuojamos abipusius susitarimu. To priežastimi neretai tampa rutina ir paaugę vaikai. Kai vaikai dar yra maži ir nepilnamečiai, tėvams išlieka atsakomybę jais rūpintis. Dviem rūpintis vaikais – lengviau nei vienam. Kai vaikai užauga, atsakomybės nebelieka, nes pilnamečiai vaikai patys jau prisiima visą atsakomybę už savo gyvenimą. Jausdami palengvėjimą, tėvai supranta, kad būtent tuomet jiems atsiveria naujos galimybės. Štai, atsivėrus naujoms galimybėms vieninteliu stabdžiu gali tapti antroji pusė. Jeigu taip ir nutinka, tuomet tai ir baigiasi skyrybomis.

Paprastai kalbant, daugelis vyresnio amžiaus išsituokusių žmonių teigia, kad šeimos kūrimas yra tik kažkoks etapas, kuris išgyvenamas ir tiek. Po to norisi kažko naujo. Rutina yra ta priežastis, dėl kurios norisi save realizuoti iš naujo. Jeigu poros sugeba išbristi iš rutinos, jos sėkmingai išgyvena kartų visą likusį gyvenimą. Tačiau, specialistai siūlo dar plačiau gilintis į visas priežastis, nes jų yra gerokai daugiau nei čia paminėta.

Parengė: http://walkaboutaustralien.wordpress.com/