Dujinio šildymo įranga pasižymi eksploatacinėmis savybėmis, patikimumu, pakankamai didele galia ir santykinai mažomis kuro sąnaudomis. Bet norint, kad šildymo įrenginiai veiktų efektyviai, nesukeltų pavojaus jums ir kitiems, būtina griežtai laikytis jo naudojimo taisyklių ir atlikti dujų katilų priežiūrą.

Dauguma šią įranga naudojasi dešimtys metų, kol staiga, įpusėjus šildymo sezonui, katilas nustoję staiga veikti. O to priežastis gali būti įprasta šilumokaičio korozija. Daugelį metų be priežiūros šilumokaičio ritėje susidarė nuosėdos, dėl kurių laipsniškai sumažėjo efektyvumas. Katilo galia įprastais nustatymais tapo nepakankama, dėl to padidėjo aušinimo skysčio temperatūra ir dėl to sunaudojamos dujos. Paprasta dujų katilo šilumokaičio plovimo procedūra atliekant techninę priežiūrą išsprendžia šią problemą. Būtinas techninio aptarnavimo dažnumas labai priklauso nuo katilo bloko paskirties ir nuo to, kokios sistemos ir įtaisai yra jame.

Neatsižvelgiant į modelį, katilo priežiūra skirstoma į tris darbo rūšis: valymą, tikrinimą ir reguliavimą. Dujų katilo valymas apima šias procedūras:

  • Degiklių ir visų komponentų, lemiančių liepsnos kokybę ir kryptį, valymas.
  • Katilo viduje esančių dujų kanalų ir kuro filtrų valymas.

Aptarnaujant dujinį katilą, visi jo mazgai yra reguliuojami. Tai daroma norint nustatyti gamintojo rekomenduojamus parametrus.

Paprastai dujų įrangos priežiūra, atliekant visus minėtus darbus, atliekama kartą per metus. Dažniausiai tai daroma prieš prasidedant šildymo sezonui. Šilumokaitį rekomenduojama nukalkinti po penkerių metų nuo katilo įrangos veikimo pradžios.

Nereikėtų eksperimentuoti ir savo žiniomis bandyti sureguliuoti dujų įrangą. Visus darbus turėtų atlikti tik profesionalūs specialistai katilai.lt, kurie techninio aptarnavimo metu bus pašalins gedimus, ir užkirs kelią grandininei reakcijai, dėl kurios dėl mažų gedimų atsiranda didesnių, o tai savo ruožtu sukelia net ir pavojų.