Gamybos planavimo programos arba ERP (angl. Enterprise Resource Planning) sistemos yra programinės įrangos rūšis, kurios pagalba organizacijos valdo savo kasdienes veiklas, tokias kaip apskaita, pirkimai, projektų valdymas, kokybės užtikrinimas, tiekimo grandinės kūrimas, sandėliavimas ir daugelis kitų. Pilnai sukomplektuota ERP sistema leidžia planuoti gamybos procesus, sudaryti biudžetus, numatyti rezultatus ir generuoti daugybę finansinių ataskaitų.

ERP verslo valdymo sistemos apjungia kartu įvairius procesus ir leidžia juose naudoti tuos pačius duomenis. Šie įrankiai padeda sumažinti arba visiškai eliminuoti duomenų dubliavimą, taip mažinant galimų klaidų skaičių ir geresnį atsekamumą. Verslo valdymo sistemos tampa vis labiau reikalingos šiuolaikiniams verslams, siekiantiems aukštesnio efektyvumo. Būtent dėl šios priežasties, jomis pasitiki tūkstančiai organizacijų, įvairiose verslo srityse.

ERP sistemų pagrindą sudaro vieninga duomenų struktūra su bendra duombaze. Tai padeda užtikrinti vieningą informacijos naudojimą skirtingose kompanijos padaliniuose, pagrįsta vieningais apibrėžimais ir patirtimis. Šis duomenų branduolys vėliau yra pajungiamas prie visų verslo procesų, kuriuos valdo organizacijos personalas įvairiuose skyriuose. Kitaip tariant, ERP sistema yra savotiška transporto priemonė, kurios pagalba šiuolaikinėje įmonėje yra suvienijami žmonės, procesai ir technologijos. Pagrindinis programinės įrangos principas yra pagrįstas centralizuotu duomenų rinkimu ir plačiu jų panaudojimu. Vietoje kelių atskirų duomenų bazių, ERP sistemos padeda įvesti tvarką, kurios pagalba visi vartotojai gali kurti, saugoti ir naudoti tuos pačius duomenis visuose procesuose.

Sunku nuvertinti ERP sistemų naudą šiuolaikiniam verslui. Tinkamas įrankis, prie kurio pajungti visi kompanijos duomenys ir procesai padeda apjungti atskirus padalinius ir pagerinti darbų eigą, ko pasekmėje galima užtikrinti ženklų kaštų mažinimą. Be to verslo valdymo sistemos pagerina verslo įžvalgas, bendradarbiavimą ir efektyvumą, o taip pat sumažina rizikas ir veiklos išlaidas.