Galima pastebėti, kad žmonės prie interneto praleidžia labai daug savo laiko. Jis yra naudojamas dėl skirtingų tikslų, vieniems tai laisvalaikio praleidimo būdas (filmų žiūrėjimas, informacijos skaitymas, apsipirkimas, susirašinėjimas), kitiems darbas. O kaip dėl vaikų? Kokia interneto nauda vaikams, ar jis tikrai yra reikalingas?

 

Interneto nauda vaikams

Internetas vaikams gali būtų naudinga mokomoji priemonė. Daugelis tėvų jaudinasi dėl to, kad jų vaikai sėdi per ilgai prie kompiuterio ir naudojasi internetu, kadangi jame jie gali rasti visokių dalykų, skirtų nebūtinai vaikams. Dėl šios priežasties naudojimąsi internetu reikėtų riboti ir stebėti kuriose svetainėse vaikas lankosi, o geriausia kai jis tai daro, padėti vaikui suprasti kas internete yra naudinga. Tai gali būti įvairūs pažintiniai animaciniai filmai, mokymuisi ir lavinimui skirti žaidimai, bendravimo priemonė. Vaikai internete gali susipažinti su savo bendraminčiais, dalintis įvairiomis istorijomis, naujomis mintimis, potyriais, o kad jie tai darytų netrukdomi, tėvai turi pasirūpinti ne tik jų apsauga, bet ir geru interneto veikimu.

 

Kokį internetą įsigyti?

Interneto tiekėjai siūlo ne vieną o net keletą interneto tipų. Kurį pasirinkit priklauso nuo tėvų norų ir galimybių. Tikriausiai kiekvienas tėvas nori, kad jų vaikas galėtų be jokių trukdžių naudotis internetu mokomaisiais ar pažintiniais tikslais, todėl turi tuo pasirūpinti. Tikriausiai šiuo metu rinkoje vienas paklausiausių yra belaidis internetas. Norint naudotis belaidžiu internetu nereikia bute įsivesti visokių laidų, o paskui galvoti kur juos paslėpti, kadangi belaidis internetas veikia maršrutizatoriaus pagalba. Maršrutizatorius skleidžia interneto ryšį visame bute ir prie jo vartotojas gali prisijungti bet kada jam patogiu laiku, toje būsto patalpoje kurioje tik nori: miegamajame, svetainėje, virtuvėje, balkone ar net vonioje.

 

https://belaidisinternetas.lt svetainėje kiekvienas gali rasti informacijos apie belaidį internetą, jo pliusus ir įsivedimo galimybes Lietuvoje. Jeigu tėvams sunku nuspręsti kokį interneto ryšio tiekėją pasirinkti, kiekvienas gali kreiptis į „myPlan“ įmonę, konsultuojančią ir padedančią su internetu susijusiais klausimais. https://belaidisinternetas.lt  dirba savo darbą išmanantys specialistai, galintys patarti koks internetas ir interneto tiekėjas yra tinkamiausi tam tikrose Lietuvos vietose gyvenantiems žmonėms.