Mokslininkai perspėja, kad nuo apšvietimo priklauso ne tik kambario išvaizda, bet ir jo gyventojų savijauta. Be to, skirtinga šviesa gali turėti teigiamą poveikį arba net pakenkti jūsų nuotaikai.

Blogas apšvietimas sukelia galvos skausmą, neigiamai veikia žmogaus regėjimą. Blogai apšviesti kambariai sukelia neviltį ir depresiją. Todėl būtina numatyti dirbtinio apšvietimo galimybes, teisingai pasirinkus kiekvieną sistemos elementą, gerai apgalvojus jo vietą ir galią.

Tinkamo apšvietimo sukūrimas yra daugiapakopis problemos sprendimas. Pagrindinė užduotis yra suteikti funkcionalumą, suformuoti pagrindinį šviesos srautą. Jo ryškumas ir stiprumas turi atitikti kambario paskirtį. Bet koks vaizdas susideda iš smulkmenų. Daugybė detalių prisideda prie bendros idėjos ir sudaro visą vaizdą. Vidaus apšvietimas kartu su baldų ir aksesuarų pasirinkimu yra esminis stiliaus koncepcijos elementas. Teisingas šviesos pasirinkimas suteikia daug harmoningo ir išskirtinio interjero dizaino.

Svečių priėmimo metu įprasta įjungti kuo daugiau šviestuvų – taip pradedamas atviras ir draugiškas pokalbis.
Svetainės dekoravimui paprastai naudojami svetainės kambario šviestuvai. Vadinamas bendras arba centrinis apšvietimas, kai lempos yra pakabinamos, kryptinis arba darbinis, kai šviesa patenka ant konkretaus paviršiaus ir dekoratyvinis,sukurtas norimai atmosferai sukurti.

Atskirus daiktus, paveikslus ar konkrečias sritis galima efektyviai pabrėžti prožektoriais. Jie gali būti pakabinami, įmontuoti arba perkeliami ant bėgio. Pasukamus žibintus galima reguliuoti horizontaliai ir vertikaliai.

Tradicinis apšvietimo variantas svetainėje yra sietynas. Renkantis jį, verta atsižvelgti ne tik į interjero stilių, bet ir į apšvietimo įtaiso dydį, taip pat į šviesos sklaidos laipsnį. Mažai svetainei tinka arti paviršiaus pritvirtintas lubų sietynas, o erdvių kambarių ir aukštų lubų savininkai gali pasirinkti klasikinį pakabinamą šviestuvą ant ilgo stovo ar grandinių.
Pasirinktas interjero dizainas pasakys daug apie jus, kaip ir drabužiai, kuriuos dėvite, ar žurnalai, kuriuos skaitote. Todėl labai svarbu iš daugybės interjero dekoravimo variantų pasirinkti tai, kas tinka jūsų namams.