Pasibaigus žiemai ketinate daug dėmesio skirti kapų tvarkymui? Galvojate, kad jau pats laikas būtų statyti paminklą ant artimo žmogaus kapavietės? Jeigu jums aktualu kaip būtų galima išvengti laiko gaišimo, tai tuomet turėtumėte pasidomėti kapaviečių tvarkymo paslaugas siūlančiais paslaugų teikėjais. Taip, supratote teisingai – kapų tvarkymas dabar gali būti atliekamas ir šias paslaugas siūlančių bendrovių bei privačių asmenų. Jie siūlo ne tik paminklų gamybos ir montavimo darbus – jie gali pasirūpinti, jog jūsų artimųjų kapavietės būtų tvarkingos ir atrodančios estetiškai. Šias paslaugas dabar užsakyti yra gana paprasta, nes vis dėlto – šie specialistai dabar priima ir nuotolinius užsakymus. Tai reiškia, kad jeigu nelabai turite laiko kažkur vykti, tai tiesiog užteks internete paieškoti šias paslaugas teikiančių bendrovių arba privačių asmenų.

Kapų tvarkymas gali būti atliekamas ir nepasirašant jokių paslaugų teikimo sutarčių.

Kadangi dabar technologijos juda itin greitai, nereikia galvoti apie ištisų sutarčių sudarymą. Jūs galite viską sutarti nuotoliniu būdu. Susiradus bendrovę ar privatų asmenį, kuris galės atlikti kapų tvarkymo darbus, su juo viską derinate el. paštu ar kitomis komunikacinėmis priemonėmis. Tuomet jūsų susitarimas bus laikomas sutartimi. Pabrėžtina, kad jeigu nerimaujate dėl visų sąlygų, tai tada geriausia būtų naudoti tokias komunikavimo priemones, kurios užfiksuotų visus jūsų pokalbius.

Būtina žinoti, kad kapų tvarkymas gali pareikalauti ir didesnių sumų nei galvojote, todėl labai svarbu, kad tas paslaugų teikėjas, į kurį kreipiatės, būtų netoli tos kapavietės, nes jeigu jam teks vykti labai tolimą kelią, tai tuomet paslaugų įkainis gali padidėti.

Nors kapų tvarkymas atliekamas greitai, kai kuriais atvejais vis tiek gali tekti išleisti nemažas sumas.

Daugelis gyventojų skundžiasi, kad visų paslaugų įkainiai yra kaip reikiant pakilo, tačiau reikėtų pabrėžti, kad kapus tvarkantys specialistai dažniausiai ima adekvačius užmokesčius, priskaičiuodami tiek darbo sąnaudas, tiek ir kitas išlaidas. Turėkite galvoje, kad jeigu jūs norėsite, jog po kapų tvarkymo darbų būtų uždegta kažkokia žvakė ar padėtos gėlių puokštės, tai tuomet už jas jums teks ir susimokėti.