Apie malonius vakarus, praleidžiamus kartu su draugais ar šeimos nariais susėdus prie židinio galimai svajoja didelė nuosavų namų savininkų. Ir nors židiniai vis rečiau yra pasirenkami kaip pagrindiniais namo šildymo įrenginiai, jų naudojimas vis dar neprarado savo žavesio, o sukuriamos atmosferos nenurungs joks kitas sprendimas. Tačiau renkantis židinį namams vertėtų nepamiršti apie kelis svarbius dalykus, net ir tada, kad jį naudosite malonios atmosferos sukūrimui.

Jei nesate didelis židinių žinovas, jų montavimą visada rekomenduojama patikėti specialistams, kurie pasirūpins visais saugumo reikalavimais ir užtikrins kad grožintis židinyje degančia ugnimi, neteks susidurti su nenumatytomis problemomis. Pirmus kartus kuriant net ir brangiausius ir kokybiškiausius židinius tikėtina kad jausis šioks toks kvapas. Tai gamyklinių dažų ir alyvų deginimo pasekmė, todėl rekomenduojama, kuriant židinį pirmus kartus, gerai vėdinti patalpas.

Net ir retai naudojant židinį, teks rūpintis jo švara. Degant kietam kurui, tokiam kaip medis, ant židinio sienelių nusėda smalkės ir suodžiai, kuriuos reikėtų pašalinti. Taip pat pasirūpinkite ir stiklo švarumu, taip jis tarnaus ilgiau ir nebus jo įtrūkimo rizikos. Jokiu būdu negalima naudoti kuro, kuriam nepritaikytas židinys, todėl svarbu gerai susipažinti su jo naudojimo instrukcija. Nors deganti židinyje ugnis gali kelti labai malonius jausmus, tačiau reikėtų suprasti, kad tik nedidelė židinių dalis yra pritaikyta labai ilgam, nepertraukiamam naudojimui. Įsitikinkite, kad įrenginys neperkaista ir naudokitės juo tiek kiek yra leidžiama instrukcijose.

Pastebėjus net ir menkiausius įtrūkimus, ar dūmų patekimą į patalpas, reikėtų nedelsiant kreiptis į specialistus. Net ir nedideli korpuso pažeidimai gali lemti didesnes problemas ateityje. Dūmai, savo ruožtu, gali reikšti kad atėjo laikas pasirūpinti dūmtraukio valymu.