Sėjant pupeles daržininkai turėtų tinkamai paruošti dirvą, žemė ruošiama iš rudens, trešiama perpuvusiu mėšlu ar kompostu, o prieš pat perkasimą patręšiama mineralinėmis trąšomis, o pavasarį žemė negiliai išpurenama. Pupelės sėjamos gegužės antroje pusėje, prieš sėją sėklos užpilamos šiltu vandeniu ir mirkynamos apie 8 val., vėliau vanduo nupilamas, sėklos nusausinamos. Išmirkytų sėklų daigai, išdygs daug greičiau, negu nemirkytų. Norint derlių turėti visą vasarą, sėklos sėjamos kelis kartus, maždaug kas 15 dienų iki birželio vidurio. Pupeles auginti daržininkams nėra sunku, bet šviesos ir šilumos joms turi netrukti. Jei derlių norite gauti anksčiau, pasėtas pupeles patartina pridengti plėvele arba sodinti į dirvą paaugintais daigais. Sėklas sėti geriausiai tokiais atstumai kaip pardavėjų parašyta ant pokelių, nes atstumai skirtingoms rūšims gali būti ne vienodi.

Pupelių priežiūra

Purenti suaugusias pupeles reikia labai atsargiai, kad nenulaužti trapių ūglių. Pirmą kartą tarpueilius purenti galima kai daigas būna 5-6 cm., antrą kartą kai pasirodo pirmieji lapeliai. Vėliau pupelės apkaupiamos, kad geriau augtų, pasisavintų deguonį, atlaikytų vėją ir kitas blogas oro salygas. Jos puikiai auga, o daržininkai džiaugiasi pirmu derliumi.

Pupelių nauda žmogui 

Pupelės žmogaus organizmui suteikia sotumo jausmą, jų sėklose yra daug angliavandenių, baltymų, mineralinių druskų, pasižymi dideliu kiekiu vitaminais: C, B. A ir kt. Pagal ankštinių tipą pupelės skirstomos į gliaudomasias ir šparagines. Gliaudomųjų pupelių valgomos sėklos, jos būna įvairių spalvų: baltos, margos, juodos, raudonos ir kt., o šparaginių pupelių valgomos ankštys, kol dar minkštos nesubrendusios sėklos, ankščių spalva būna žalia ir geltona. Daržininkai daugiausiai augina geltonos spalvos, ji labiausiai yra visų mėgstamai ir skaniausia.

Pupos 

Pupos vienmečiai augalai, stiebai nuo 40- 120 cm., stori, tuščiaviduriai, lapai kuo aukščiau ant stiebų, tuo tankesni, žiedų kekes sudaro smulkus žiedeliai, baltos, rudos, gelsvos arba raudonos spalvos. Pupų sėklos plokščios arba apskritos įvairių spalvų: gelsvos, rusvos, juodos, margos ir pan., priklauso nuo veislės. Pupos yra labai maistingos daržovės.