Intelektinė nuosavybė yra jūsų įmonės turtas, suteikiantis jai diferenciaciją ir konkurencinį pranašumą rinkoje. Kai kurios įmonės pripažįsta savo intelektinės nuosavybės svarbą, tačiau daugelis įmonių nepaiso savo intelektinės nuosavybės apsaugos ir gerinimo. Juk intelektinė nuosavybė yra nematerialusis turtas, todėl sunku įvertinti jos vertę. Taigi, galite būti neatsargūs teikdami jai netinkamą apsaugą, kad ji būtų saugi.

Kalbant apie savo intelektinę nuosavybę, jūs norite užtikrinti, kad ji būtų apsaugota ir kad niekas nepakenktų jūsų įrangai? Neturėdami tinkamos apsaugos galite pastebėti, kad kažkas kitas pelnosi iš jūsų programinės įrangos kūrybinės idėjos. Norėdami to išvengti, turite imtis tinkamų priemonių, kad jūsų intelektinė nuosavybė nepatektų į blogas rankas.

Norėdami apsaugoti savo programinės įrangą, naudokite tokias taktikas: pasidarykite atsargines kopijas, taip apsaugosite nuo kenkėjiškos programos failų sunaikinimo ar kitokio praradimo. Atnaujinkite savo kompiuterį ir programinę įrangą

Kai kurios kompamijos dažnai išleidžia savo operacinių sistemų naujinimus, todėl patartina šiuos naujinimus įdiegti, kai jie bus prieinami jūsų kompiuteriams. Šie naujinimai dažnai apima pataisas, kurios gali pagerinti jūsų sistemos saugumą. Kai kurios operacinės sistemos taip pat siūlo automatinius naujinimus, kad netrukus po jų pasiekimo galėtumėte automatiškai gauti naujinimus. „Windows“ vartotojai gali įdiegti naujinimus naudodami funkciją, vadinamą „Windows Update“, o „Mac“ vartotojai gali įdiegti naujinimus naudodami funkciją, vadinamą „Software Update“. Jei nesate susipažinę su šiomis funkcijomis, rekomenduojame ieškoti „Microsoft“ ir „Apple“ svetainėse, kad gautumėte daugiau informacijos, kaip įdiegti sistemos naujinimus kompiuteryje. Be jūsų kompiuterio operacinės sistemos, jūsų kompiuterio programinė įranga taip pat turėtų būti atnaujinta su naujausiomis versijomis. Naujesnėse versijose dažnai yra daugiau saugos pataisų, kad būtų išvengta kenkėjiškų programų atakų. Prieš siųsdamiesi kažką, gerai pagalvokite ar tai saugu ir ar tikrai reikalinga.