Jei esate vienas iš tų, kurie nuolat generuojate sėkmingo verslo idėjas, tačiau tam neturite pinigų, tada jums gali tekti permąstyti jūsų idėjos panaudojimo ir įgyvendinimo galimybę, tačiau šis procesas neįvyks be pinigų.

Yra trys verslo pradžios komponentai. Vienas teisingas planas, antras yra tinkama komanda, o trečias – pinigai. Verslininko pareiga yra prisiimti vieną iš šių komponentų – pinigus ir pradėti savo verslą, kiti du bus rasti eigoje.
Vienas iš būdų gauti pinigų tai yra pinigų surinkimas projektui įgyvendinti iš daugybės mažų investuotojų, besidominčių jūsų produktu. Yra profesionalių svetainių, kuriose galite paskelbti projekto aprašymą ir kur jau yra žmonių, norinčių finansuoti startuolį.

Verslo atidarymas savarankiškai yra puikus pasirinkimas, jei pradžiai jau pakanka turimos sumos arba galite greitai sutaupyti. Jei reikalingos sumos nėra ir jos neįmanoma sukaupti per protingą laiką, galite vėluoti pradėdami verslą. Pavyzdžiui, kol jūs renkate pinigus savo kavinei, mikrorajone atsidarys dar dvi ir sulauks visų klientų. Tokiu atveju pasidomėkite kitais finansavimo būdais – pavyzdžiui, paskola.

Tai realiausias būdas gauti pinigų, tai yra pasiskolinti. Įprasta paskola su savo turto įkeitimu be abejo, yra sunkus dalykas ir rizika viską prarasti, jei verslas nepasiseks. Bet jei pasitikite savo sugebėjimais, ši galimybė, yra teisingiausia ir rimtai padidins patikimumą investuotojų akyse tolesniuose finansavimo etapuose.

Savo verslui galite pasiimti ne tik verslo paskolą, bet ir vartojimo paskolą https://finbro.lt/verslo-paskolos/
Veiksmai padidinantys tikimybę gauti paskolą ir pradėti verslą:
įtikinamas verslo planas su apskaitos skaičiavimais, rinkos apžvalga, darbo planu ir paskolos grąžinimo grafiku;
vadovavimo darbo patirtis toje srityje, kurioje pradedate savo verslą;
jau esamos investicijos.

Valstybės lėšos remia tuos startuolius, kurie yra naudingi šalies ekonomikai. O jei jūsų verslas tik jūsų pragyvenimo šaltinis, teks sprendimus priimti patiems.