Kiemo vartai kuria bendrą jūsų namo ir aplinkos įvaizdį. Kokius vartus pasirinkti priklauso nuo to, kur jie bus bei kokią aplinką norite kurti. Vartų pasirinkimas turėtų būti toks pats atsakingas kaip ir jų įrengimas. Neturint pakankamai vartai ir jų įrengimas gali tapti tikru iššūkiu, tačiau pateikiame patarimus nuo ko pradėti ir kokiais patarimais verta pasinaudoti, kad šie darbai būtų kuo lengvesni.

Vartų pasirinkimas
Primas etapas yra vartų pasirinkimas. Būtent nuo vartų tipo priklauso ir jų įrengimas, kai kuriuos vartus įrengti yra lengviau, kitus – sudėtingiau. Jeigu turite pakankamai vietos, tuomet galite rinktis varstomus vartus. Tokie vartai lengviau montuojami, jie gali būti tiek mediniai, tiek metaliniai ar pagaminti iš kitų medžiagų. Jeigu norite sutaupyti vietos, rinkitės stumdomus vartus. Tiesa, tokius vartus sumontuoti yra kur kas rimtesnė užduotis, o neturint žinių ir patirties verčiau kreiptis į specialistus.

Vartai ir jų įrengimas
Išsirinkus norimus vartus laukia vienas svarbiausių darbų – jų montavimas. Prieš įsirengiant vartus visų pirma pasiruoškite jiems vietą ir išsibetonuokite pamatą. Jeigu įsirenginėjate automatinius vartus, prieš betonuojant pamatą turite pasiruošti maždaug 60 – 80 cm gylio tranšėją, į kurią bus įleidžiami techniniai vamzdžiai, o jų viduje bus patiesti laidai automatiniams vartams.

Svarbu, kad jūsų vartų pamatas nebūtų aukštesnis nei jūsų įvažiavimas į kiemą. Kitu atveju vartai gali vibruoti, sklandžiai neužsidaryti bei gesti. Visgi jeigu ruošiatės montuoti varstomus vartus, pasirūpinkite jų vieta, atstumu bei atidarymu, nuspręskite į kurią pusę bus patogiau atidarinėti vartus, kad tai neužimtų papildomos vietos. Taip pat montuojant varstomus vartus pasirūpinkite, kad žemė būtų tolygiai išlyginta, nebūtų jokių duobių.