Jeigu norite, kad jūsų vaikas turėtų taisyklingą laikyseną, būtina daryti mankštą, kuri sustiprins raumenis ir suformuos taisyklingą laikyseną. Tinka bet koks laisvalaikio praleidimo būdas, pvz., važiavimas dviračiu, riedučiais, ėjimas pasivaikščioti, jojimas, plaukimas. Augantį vaiką tėvai turėtų prižiūrėti dėl taisyklingos sėdėsenos, parinkti vaikui kėdę ir stalą pagal jo ūgį.

Dėl netaisyklingo sėdėjimo atsiranda galvos, kaklo ir stuburo skausmai. Svarbu atkreipti dėmesį į vaiko pečių padėtį, į vaiko kelius, nes keliai kartais būna suėję į X formą, pavargsta netaisyklingai laikomų kojų raumenys. Esant tokioms aplinkybėms, būtina kreiptis konsultacijos į kineziterapeutą. Specialistas patars dėl vaikui reikalingų mankštų plano sudarymo, patars kaip tinkamai nešioti kuprinę, sportuoti ir kaip leisti laisvalaikį.

Laikysenos korektoriai vaikams

Laikysenos korektorius turi teigiamą poveikį visam vaiko kūnui, imobilizuoja mentes ir užtikrina taisyklingą laikyseną ir pagerina savijautą. Uždėjus specialius korekcinius dirželius, vaikas nustoja kuprintis, norisi išsitiesti, o kvėpavimas pasidaro gilesnis, tolygesnis. Vaikiškas korektorius ne tik koreguoja vaiko laikyseną, bet ir padeda išvengti nugaros skausmų, apsaugo nuo įvairių stuburo deformacijų: skoliozės, osteoporozės ir kt. Pradėjus nešioti laikysenos korektorių gali atrodyti, kad jis apriboja jūsų judesius, tačiau taip nėra, ši priemonė nesudaro jokių nepatogumų ir vaiko stuburas tikrai bus taisyklingos formos. Nešiojant korektorių vaiko padėtis visada bus taisyklinga.

Kaip dėvimas laikysenos korektorius?

Laikysenos korektorius gali būti nešiojimas po drabužiais arba ant jų, svarbu pasirinkti iš kokybiškos medžiagos, pralaidų orui, reikiamo dydžio, o dydis pasirenkamas pagal žmogaus apimtį, jie gali būti pritaikomi vyrams, moterims ir vaikams.
Mokyklinės kuprinės nešiojimas

Nepatariama nešioti kuprinės ant vienos peties, nes turi neigiamą poveikį laikysenai ir eisenai. Svarbi kuprinės padėtis ir jos svoris. Netaisyklingai laikysenai ir nugaros skausmams didelę įtaką daro netolygiai paskirstytas svoris kuprinėje. Nešdamas per sunkią kuprinę, vaikas priverstas daugiau lenktis į priekį, tokiu būdu nugara ir raumenys įgauna didesnį krūvį ir formuojasi netaisyklinga laikysena.