Šunų augintiniai be paliovos klausinėja kokiu maistu reikia maitinti jų mylimus augintinius. Tiesioginį atsakymą į šį klausimą vargu ar rasite, bet pasigilinti ir išsiaiškinti išties galime.

Susiduriame su įvairiomis situacijomis ir įvairiais įpročiais. Vieni savo augintinius skatina keturkojams gyvūnams valgyti virtą jautieną, ryžius, bei kitas kruopas, antri bando įtikinti savo augintinius atsisakyti mėsos.

Šunų maistas, nepriklausomai nuo sudėties, turi būti sertifikuotas ir kokybiškas. Mūsų keturkojai lygiai taip pat kaip ir mes turi maitintis skaniai, sveikai ir subalansuotai.

Lygiai taip pat kaip ir mes, jeigu gyvūnas maitinsis ėdalu iš subproduktų, nesveiku maistu tai ir gyvenimo kokybė suprastės ir sutrumpės.

Rekomenduojama atkreipti dėmesį į šiuos faktorius renkant maistą šuniui:

Maistas skirtas tam tikrai veisle, dydžiui ir amžiui

Ėdalas gali būti paskirtas pagal šuns veislę. Yra šunų veislių kurios reikalauja nestandartinės dietos. Pavyzdžiui, didelis šunys turėtų ėsti subalansuotą maistą kuriame gausu medžiagų stiprinančių kaulus bei sąnarius.

Jeigu šuo yra tik gimęs, ėdalas taip pat turi būti subalansuotas pagal šuns amžių. Jeigu šuo senyvo amžiaus  8-15 metų (priklausomai nuo veislės)

Šuo turi tam tikrą ligą

Jeigu Jūsų augintis serga kažkokia liga, gali būti, jog jam reikia priskirti tam tikra mitybos planą ir ėdalą norint palaikyti gera augintinio savijautą ir sveikatą. Rekomenduojama pasitarti su veterinaru.

Ėdalo kokybė vertinama pagal Premium ir Superpremium subkategorijas

Yra skirtingos ėdalo klasės, vienos brangesnės kitos pigesnės priklausomai nuo ėdalo sudėties. Kai kuriuose ėdaluose gali būti tik 4 proc. Mėsos, o kituose virš 90 proc.

Premium ir superpremium klasės ėdalas dažniausia simbolizuoja kokybišką maistą šunims, bet tai nereiškia, jog tai geriausias maistas jūsų augintiniui. Rekomenduojama pirma patikrinti kokį maistą turi ėsti jūsų augintinis prieš perkant šios klasės produktus.

Kainos segmentas

Atsižvelgiant į šių dienų rinką reikia suvokti, jog kaina priklauso nuo kelių svarbių faktorių. Kainos ir kokybės santykis yra svarbiausias.

Orientuokitės ties 100-300 eurų per mėnesį išlaidomis kokybiškam augintinio ėdalui. Išimtinai super premium klasės maistas augintiniui gali kainuoti daugiau nei 300 eurų, bet tai įtakoja tik šunis turinčius tam tikrą sutrikimą ar ligą.

Apibendrinant

Jūsų augintinio sveikata Jums turėtų rūpėti lygiai taip pat kaip ir Jūsų pačių, tad jeigu norit laimingo augintinio, reikia prižiūrėti ir tai ką jis valgo. Kokybiškas maistas šuniui suteikia geresnį ir gražesnį kailį, daugiau energijos, ilgesnį gyvenimo laiką.

Taip pat, šuniui nėra sveiką maistą keisti pastoviai, nereikia jo keisti be priežasties. Jeigu šuo noriai ėda, gerai jaučiasi – to daryti nereikėtų,nes tai gyvūno organizmui sukelia stresą.

Šeriant gyvūną vienos ir tos pačios firmos ėdalu neturėtų kilti problemų.Jeigu norite sužinoti daugiau apsilankykite www.dimedium.lt