Prasidėjus šaltam orui, dauguma automobilių savininkų pradeda galvoti apie žiemą ir perėjimą prie žieminių padangų. Kelio sąlygos šiuo metu labai skiriasi nuo vasaros sąlygų, taip pat skiriasi reikalavimai padangoms. Automobilio naudojimas nenaudojant žieminių padangų gali būti pavojingas. Žieminės padangos skiriasi nuo vasarinių tuo, kad yra spygliuotos, kitokia sudėtis ir specialus protektoriaus raštas. Žieminių padangų pasirinkimas yra gana didelis. Vienas iš svarbių klausimų yra dygliuotas arba nedygliuotas automobilių padangas rinktis.

Kalendorinė žiema prasideda gruodį ir baigiasi vasarį, atėjus pavasariui, ir trunka tik 3 mėnesius. Tačiau žiemos automobilio eksploatavimo laikotarpis mūsų klimato zonoje prasideda anksčiau ir baigiasi daug vėliau. Atsižvelgiant į tai, žiemines padangas vairavimui šaltuoju metų laikotarpiui reiktų pirkti iš anksto.

Žieminės padangos skirstomos į Europines ir Skandinaviškas padangas.

Pasirinkimas tarp šių dviejų tipų yra dėl to, kad kiekvienas variantas bus optimalus atsižvelgiant į oro sąlygas.
Europinės padangos užtikrina efektyviausią padangos sukibimą su kelio danga esant blogoms oro sąlygoms (lietus, šlapias sniegas). Jų guma yra šiek tiek panaši į įprastą lietaus nepraleidžiančią medžiagą. Jis turi įstrižą protektoriaus raštą su daugeliu drenažo kanalų, kurie, susijungę, kartu sudaro išvystytą tinklą. Europinio tipo kaučiuką taip pat galite atskirti pagal tai, ar yra plonų pjūvių ir didelių kilpų, esančių palei protektoriaus kraštą.
Skandinaviškų padangų gebėjimas užtikrinti didesnį sukibimą tiesiogiai priklauso nuo angų ilgio. Kuo šis rodiklis aukštesnis, tuo ilgesnis yra kiekvienas protektoriaus kraštas, kurio pagalba padanga, važiuojant automobiliui, tiesiog „prilimpa“ prie kelio dangos. Tokiu atveju ta pati košė patenka į angas, o padanga tada tiesiogiai liečiasi su važiuojamąja dalimi. Skandinaviškas kaučiukas užtikrina optimalų sukibimą su ledu.

Jei daug važinėjate, investicija į aukštos kokybės padangos atsiperka. Tai ypač svarbu, jei vairuojate kompaktišką automobilį audi ar automobilį, kuris blogesnėmis sąlygomis greičiausiai slysta.