Didėjant patirčiai, didėja ir slidinėjimo greitis, ir šlaitų sunkumas. Tuo pačiu padidėja net menkiausios klaidos sužalojimo rizika.

Slidininkas gali būti pradedantysis arba patyręs, pavojus nukristi visada yra. Yra daugybė kritimo rizikų ir veiksnių: greitis, ledas, kiti slidininkai. Tinkamas inventorius naudojamas siekiant išvengti įvairių sužalojimų.
Kritimo atveju šalmas gali sumažinti smegenų traumos riziką daugiau nei 30%, jis yra labai svarbus slidinėjimui ir snieglenčių sportui ir leidžia tiek vaikams, tiek suaugusiems važiuoti visiškai saugiai.

Šalmo pasirinkimą lemia 3 svarbūs kriterijai:
– dydis
– patogumas
– ventiliacija

Šalmas ant galvos turi būti patogus, kitaip tariant neturi judėti ant galvos. Jei jis yra per didelis, jis gerai neapsaugo galvos, o jei jis yra per mažas, tai sukels nemalonius pojūčius važiuojant.Taigi pirmiausia reikia išmatuoti galvos apimtį. Matuojama lanksčiu matuokliu virš ausų ir antakių.

Šalmuose, specialiai suprojektuotuose slidinėjimui ir snieglenčių sportui, naudojamos novatoriškos technologijos, siekiant derinti efektyvumą ir lengvą svorį, tuo pačiu garantuojant maksimalią apsaugą ir visišką judėjimo laisvę.

Šalmai yra 2 rūšių:
– Klasikiniai šalmai, susidedantys iš 2 sluoksnių: kietas apsauginis sluoksnis, apsaugantis nuo aštrių daiktų, ir pamušalas, sugeriantis smūgius.
– Presuoti šalmai, kurie sujungia išorinį apvalkalą ir sugeriantį sluoksnį, kad sumažintų šalmo svorį.
Jei šalmas bus per šiltas, gali pradėti prakaituoti. Kai kuriuose šalmuose yra ventiliacijos angos ir sistemos, leidžiančios pakeisti šalmo temperatūrą ir pašalinti prakaitą.

Norėdami išvengti per didelio oro patekimo per šalmą, įsitikinkite, kad tarp šalmo ir kaukės nėra vietos.
Šalmas gali būti tikras dizaino elementas, pasižymintis tiek santūriomis spalvomis, tiek sklandžia forma, tiek su šiuolaikinėmis spalvomis ir grafika.

Slidininkai ir snieglentininkai, norintys palaikyti ryšį su kitomis trasomis, skambinti ar klausytis muzikos, gali pasirinkti šalmą su Bleutooth ausinėmis.