Viena iš pagrindinių kineziterapeuto užduočių yra optimizuoti paciento elgesį mankštos, jo darbo ir laisvalaikio metu. Kineziterapeutas dirba įvairiose medicinos srityse, nesvarbu, ar tai yra minkštųjų audinių pažeidimai, po vidaus organų operacijos, kraujagyslių ligos ar kvėpavimo takų ligos. Kineziterapeutas dirba pagal gydytojo receptą arba siūlo prevencines paslaugas, kurias pacientas gali naudoti savarankiškai, pavyzdžiui, pasiruošimas gimdymui, nugaros treniruotės ar stuburo pratimai.

Kineziterapeutai specializuojasi judesių vystymo ir kontrolės srityje ir turi specialių žinių, kad išlaikytų, skatintų, atkurtų ir pagerintų judėjimą ir funkcionalumą bei gyvenimo kokybę.

Kineziterapeutai dirba visose medicinos srityse. Dirba ligoninėse, poliklinikose, sanatorijose, reabilitacijos ir terapijos įstaigose, fizinės medicinos institutuose, slaugos namuose, ligoninėse, neįgaliųjų įstaigose, taip pat sveikatos stiprinimo ir profilaktikos srityse fitneso studijose, sveikatingumo centruose, sporto klubuose. Siekdami skatinti įmonės sveikatą, dirba įmonėse, mokyklose ir darželiuose bei panašiose įstaigose. Savo profesiją gali praktikuoti darbo santykiuose arba laisvai samdomų darbuotojų pagrindu savo praktikoje arba būdami mobiliuoju terapeutu.

Kineziterapija daugiausia naudojama profilaktikai, terapijai ir reabilitacijai. Pavyzdžiui, norint išvengti ligų ar traumų, galima išvengti blogos laikysenos, susijusios su darbu.

Fizioterapiniai gydymo metodai taip pat naudojami reabilitacijai po ilgų ligų ar nelaimingų atsitikimų. Pavyzdžiui, po insulto tokiu būdu galima pagerinti paciento judrumą, palengvinant kasdienio gyvenimo kokybę.
Fizioterapijoje kineziterapijos paslaugos apima visų rūšių judesio terapija, manualinė terapija, kvėpavimas, refleksoterapija ir ultragarsinė terapija, gydomieji masažai, kompleksinė fizinės dekongestacijos terapija.
Kineziterapeutai vertina paciento sugebėjimą atlikti fizinę veiklą. Jie žiūri į bendrą judesio amplitudę, jėgą, jautrumą, koordinaciją, pusiausvyrą ir užduočių atlikimą.
Paskirti fiziniai pratimai padidina judesių amplitudę, sustiprina raumenis ir pagerina pusiausvyrą bei koordinaciją. Fizinis aktyvumas ir mankšta veiksmingai padeda išvengti daugelio lėtinių ligų ir jas valdyti.