Jei neturite specialių reikalavimų savo teritorijos aptvėrimui ir norite padaryti darbus greitai ir džiaugtis rezultatu, nesižvalgykite toli, tinkamiausios šiam tikslui yra metalinės tvoros iš segmentų arba vielos tinklo. Segmentines tvoras teisingiausia būtų lyginti su to paties tipo tvoromis, o tokia yra tik viena, tai vielos tinklo tvora. Kuo segmentinė tvora pranašesnė?

Pirmas akivaizdus pranašumas tai segmentinės vielos storis. Storesnis metalas ir pati konstrukcija iš kvadratėlių ir stačiakampių tai didesnis plokštumos stabilumas, todėl segmentinės tvoros yra tvirtos. Dar viena ypatybė kurią būtina pažymėti tai yra kad viela yra išlenkta apačioje, per vidurį ir viršuje, tai taip pat suteikia stiprumo ir atsparumo lenkimui. Dėl šios priežasties segmentinės tvoros naudojamos šunų ir kitų gyvūnų voljerams ir aptvėrimams, ne problema jei ant tokios tvoros leisite užaugti vijokliams ar atremti gėles.

Kiekvienas tvoros segmentas yra idealiai vienodo ilgio ir aukščio, tai palengvina paruošimo ir montavimo darbus. Nebereikia nei patrumpinti nei pritaikyti tvirtinimo elementų. Tiek kiek parduotuvėje nusipirksite segmentų ir jungiamų dalių, tiek ir sunaudosite, jokių likučių ar nepanaudojamų dalių tikrai neliks. Bendrai paėmus, segmentinės tvoros įrengimas yra vienas pačių švariausių darbų kuriuos mielai padarys bet kuris meistras.

Segmentinės tvoros patrauklios dėl atsparumo korozijai. Tai sąlygoja labai geras metalo paruošimas prieš dažymą ir miltelinis dažymas kurio metu padengiami visi vielos kraštai, suvirinimai ir sujungimai. Silpniausia grandis segmentinėse tvorose yra varžtai. Nors jie yra gruntuoti ir nudažyti, per 2-5 metus ima rūdyti ir ima atrodyti neestetiškai. Varžtus gali būti sunku atsukti, o dar vėliau gali tekti nupjauti kampiniu šlifuokliu. Geriausia ką galite padaryti tai rinktis nerūdijančio plieno varžtus, tačiau už juos teks sumokėti 2-3 kartus brangiau nei už paprastus varžtus.

Visas medžiagas ir įrankius reikalingus segmentinės tvoros montavimui galite įsigyti bet kurioje didelėje statybinių medžiagų parduotuvėje. Galite rasti netgi specialiai tam skirtus skyrius. Pagrindinės dažniausiai naudojamos spalvos – ruda, žalia, juoda, tamsiai raudona yra visuomet sandėlyje, tad jums nereikės užsakinėti trūkstamų detalių ir gaišti laiko. Darbus baigsite taip kaip suplanavote.