Graži šypsena suteikia žmogui pasitikėjimo savimi. Norint pasiekti geriausią rezultatą, reikia pasitelkti ne tik tiesinimo, bet ir naujausias balinimo technologijas. Šiame straipsnyje aptarsime tiesinimo bei balinimo technologijas, kurios padės sukurti nepriekaištingą šypseną.

Dantų tiesinimas kapomis

Šiais laikais egzistuoja įvairus dantų tiesinimo būdai, bet populiariausia technologija yra dantų kapos. Suaugusių ortodontai padės kiekvienam žmogui turėti gražią šypseną bei džiaugtis ją daugybę metų.

Dantų kapos – tai ortodontinė technologija, kuri leidžia be didelių skausmų bei diskomforto ištiesinti dantis. Tai šiuolaikiškas būdas sutvarkyti dantis kitiems nematant, kadangi kapos yra skaidrios.

Toks variantas yra puikiai tinkantis tiems, kurie nenori nešioti breketus, kadangi jie atrodo gan masyviai bei nepatraukliai. Nešiojant skaidrias kapas daugelis aplinkinių net nepastebės, kad tiesinatės dantis.

Ne mažiau svarbus pliusas yra tas, kad esant poreikiui tokio tipo kapas galima išsiimti. Tad tai yra tikrai patogu. Jos nėra klijuojamos arba kitaip pritvirtinamos mechaniniu būdu, tad mažiau sukelia pažeidimų dantims.

Galiausiai, jas yra lengva prižiūrėti palyginus su breketais, kadangi reikia tik reguliariai valytis dantis bei vengti dantų balinimo pastų. Kapos yra valomos įprastu būdu specialiu šepetėliu, o norint užkąsti viešoje vietoje nekils problemų, kadangi jas reikia tiesiog išimti. Šis dantų tiesinimo būdas išsiskiria savo patogumu bei paprastumu.

Dantų balinimas

Vienas iš tobulos šypsenos faktorių yra balti dantys. Dažnai žmonėms norintiems balinti dantis iškyla daug klausimų susijusių su šia procedūra, tad prieš darant tai reikėtų išanalizuoti visas detales bei rizikas.

Norintiems užsiimti šia procedūra savarankiškai namuose, reikėtų atkreipti dėmesį į balinimo produktų sudėtį, kadangi ne visi jie yra saugus bei tinkami. Kai kurie gali net stipriai nudeginti gleivinę.

Taip pat dantų balinimui namų sąlygomis dažniausiai naudojamos standartinės kapos, kurios tinka ne visiems dantims, o kai kuriais atvejais gali net pakenkti dantenoms.

Geriausia yra nerizikuoti ir pasinaudoti profesionalų pagalba. Tokiu būdu galima būti užtikrintam, kad burnos ertmė bei dantenos bus apsaugotos, o balinimas praeis sėkmingai.

Klinikoje bus pagamintos specialios balinimo kapos su balinimo geliu, kurios tobulai tiks Jūsų žandikauliui. Nebeliks rizikos patirti kenksmingą cheminių medžiagų poveikį. Kalbant apie balinimo procesą odontologijos klinikoje reikėtų išskirti kelis aspektus.

Visų pirmą, balinimo medžiagos yra dedamos tiesiogiai ant dantų pasitelkiant specialios šviesos arba lazerio pagalbą. Visų antrą, tokia procedūra užtrunka  iki valandos, o rezultatas nustebins Jus jau po pirmos procedūros. Reikia nepamiršti, kad norint pasiekti geriausią rezultatą balinimą reikia atlikti kelis kartus.

Tokia procedūra nėra rekomenduojama vaikams iki 16 metų, dėl dentino kanalų platumo. Taip pat nėščiosioms, asmenims su jautriais dantimis, sergantiems dantenų ligomis arba turintiems alergiją peroksidui.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme aktualiausias dantų balinimo bei tiesinimo technologijas Lietuvoje. Matome, kad norint turėti kerinčią šypseną reikia įdėti daug pastangų, laiko bei išteklių, bet tai yra tikrai to verta. Atlikus profesionalų dantų tiesinimą bei balinimą, galėsite džiaugtis tobūla šypsena visą gyvenimą.