Svarbiausia užduotis kelyje – saugus vairavimas. Autoservisų meistrai skatina: pasirūpink padangomis ir užtikrink savo ir kitų eismo dalyvių saugumą. Deja, praktika rodo, kad gan didelė dalis vairuotojų linkę ignoruoti vieną svarbiausių saugaus eismo taisyklių ir automobilį vairuoja netinkamomis padangomis. Primename, kad automobiliui ir oro sąlygoms nepritaikytos padangos keičia transporto priemonės stabilumą kelyje, todėl automobilis yra sunkiai valdomas ir kelią tiesioginį pavojų jūsų saugumui.

 

Tinkamos padangos tinkamam sezonui

Rinkitės konkrečiam sezonui tinkamas padangas. Žiemos metu būtina automobilį „apauti“ žieminėmis padangomis, vasaros metu – vasarinėmis. Tiesa, dar vienas pasirinkimas – universalios padangos, tačiau šias daugelis specialistų vertina gana skeptiškai. Pirmiausia, šios padangos buvo sukurtos šalims, kur metiniai temperatūrų svyravimai nėra itin dideli ir ryškūs. Deja, Lietuvos sąlygomis tokios padangos negali suteikti maksimalaus saugumo. Universalios padangos siūlomos tik tiems vairuotojams, kurie važinėja tvarkingais ir prižiūrėtais miesto keliais, tačiau eisme dalyvauja sąlyginai retai, t. y. automobilis nenaudojamas kasdien.

 

Rūpinkitės padangų eksploatacija

Labai svarbu padangose palaikyti tinkamą oro slėgį. Tikrinkite jį reguliariai, esant reikalui, padangas pripūskite. Nevažinėkite padangomis, kurių oro slėgis yra per mažas, kadangi gadinsite automobilį. Be to, dėl netinkamo slėgio padangose didėja kuro sąnaudos. Ekspertai primena, kad padangas būtina reguliariai keisti. Paprastai, tinkamai eksploatuojama nauja padanga tarnauja apie penkerius metus, tačiau tai nėra auksinė taisyklė ir padangų būklė turi būti vertinama individualiai. Jei renkatės ne naujas, o naudotas padangas, atkreipkite dėmesį į tai, kad net ir nenaudojama guma sensta, todėl net ir tuo atveju, jei padangų protektorius atrodo puikiai, tačiau gaminiams yra daugiau nei dešimtmetis, siūloma ieškoti naujų padangų.

 

Žinomas gamintojas ir sąžiningas pardavėjas

Kad išvengtumėte bet kokiu galimų rūpesčių, padangas pirkite tik iš patikimo ir rinkoje palankiai vertinamo pardavėjo. Tiksliai žinantiems, kokios padangos jiems yra reikalingos ir norintiems taupyti savo laiką, siūlomos prekės internetu. Vis dėlto, jei turite abejonių ar klausimų, nerizikuokite – geriau atvykite į padangų pardavimo vietą ir pasitarkite su pardavėju, kokias padangas turėtumėte rinktis. Visais atvejais siūlome pirkti žinomo gamintojo produkciją. Nors tokios padangos gali kainuoti daugiau, vis dėlto, vairuodami būsite tikri savo saugumu ir produkcijos patikimumu. Be to, nežinomo vardo produkcija paprastai negali užtikrinti ilgalaikės eksploatacijos, o tai reiškia, kad bandydami sutaupyti, būsite priversti išleisti dvigubai, kadangi jau praėjus vienam sezonui jums gali prireikti naujų padangų.