Sveikata ir estetika yra susiję dalykai. Tai puikiai iliustruoja dantų tema. Jei pravėrus burną daug nelygumų, skylučių, pageltimų ar parudavimų, visuma neprimena posakio „sveikas kaip ridikas“. T. y. estetinis vaizdas dažnai ne tik paviršinis, bet ir reiškiantis šį tą daugiau. O vienas aptariamų estetinių sprendimų yra dantų implantai.

Dantų implantai tinka ne kiekvienam žmogui. Tai priklauso nuo įvairių veiksnių, apie kuriuos pacientai kalbasi su gydytojais. Todėl negalime nei pernelyg rekomenduoti, nei atgrasyti. Jei konkrečiam asmeniui galima atlikti implantavimo procedūras, tada variantas turėtų džiuginti, mat burnos ertmė po viso gydymo kurso tampa šimtu procentų funkcionali ir daili. Bet nebandysime įrodinėti, kad implantai skirti visiems be išimtiems, kad trūkstant dantų reikia strimgalviais implantuoti.

Bet ką daryti, jei dantų iš tiesų trūksta? Yra ne vienas protezavimo tipas, tad galimi sprendimai aptariami su odontologu ir priimamas verdiktas, kokios procedūros bus atliekamos – ar implantuojama, ar taikomi paprastesni metodai. Beje, verta paminėti, kad „paprastesni metodai“ nėra kokie nusenę ar neverti dėmesio. Vizito metu bus nutariama, ar labiau tiktų išimami protezai, ar neišimami. Protezavimas ant implantų priklauso antrajam tipui – neišimamiems protezams.

Odontologijos klinikose atliekama itin daug įvairių procedūrų. Net dantų implantai patyrusiems gydytojams nebėra naujovė. Kodėl rašome „NET dantų implantai“? Todėl, kad jie neretai vis dar laikomi tam tikra egzotika. Nors gana daug pacientų pasirinko šį gydymo metodą, visuomenėje sklando visokių mitų. Atsiranda neaiškumų, o dėl to veikiausiai galima „kaltinti“ kiekvieno organizmo skirtumu. Tiksliau, vienam pacientui implantavimas labai pasiteisina, o kitam ši procedūra netinka. Būtent todėl reikia kalbėtis su odontologu, privalu atsakingai įvertinti situaciją, kad gydymas būtų veiksmingas ir nekenksmingas.

Panašiai šnekėtina apie bet kurią odontologijos sritį. Bendrumų yra ir daugiau, ne vien atsakingumas. Odontologijos klinika – tarsi šypsenų kalvė. Tikslas visuomet vienodas – išgydyti. Vos išėjus iš gydytojo kabineto gal ir neišsišiepiama, tačiau ilgainiui suvokiama, kad galima šypsotis ir skleisti pozityvumą. Kodėl? Todėl, kad dantys sveiki bei gražūs.

Yra mokslinių prielaidų apie bendravimo su gydytoju naudą. Paprasčiausias apsilankymas odontologijos klinikoje naudingas ne tik dėl konkretaus gydymo, bet ir dėl komunikacijos su odontologu. Tai nereiškia, kad reikėtų susėsti prie stalo ir kartu gurkšnoti arbatą, aptariant asmeninius reikalus. Tačiau trumpas pašnekesys apie dantų būklę turėtų sustiprinti bendrą teigiamą gydymo poveikį.

Žiniuoniai ir panašių profesijų atstovai – senove dvelkiantis minėto poveikio pavyzdys. Beje, žodis „profesija“ kalbant apie žiniuonius kiek keistokas, bet visgi tikslus, reprezentuojantis žmogaus veiklą.

Baigiant straipsnį aktualu paaiškinti dar vieną niuansą. Odontologijos klinika palyginta su šypsenų kalve. Neišsigąskite, nes „kalvė“ čia pavartota perkeltine prasme. Šis daiktavardis susijęs su veiksmažodžiu „kalti“, tačiau odontologija neparemta kalimu ir pagrindinis įrankis anaiptol ne koks statybinis plaktukas. O ir nuo sovietmečio, kai buvo naudotos gerokai šiurkštesnės priemonės, situacija pakito kokiais 360 laipsnių. Pakanka apsilankyti odontologo kabinete – čia jauku, interjeras neprimena rūsio, niekur nesimėto įrankių, kurie būtų įprastesni autoservisuose ar statybų aikštelėse.

Dantų implantai taip pat nekelia asociacijų su aplaidumu ar džiunglių taisyklėmis.