Visos įmonės susiduria su įmonės valdymu ir su tuo susijusiais sprendimais bei ištekliais. Tačiau vidutinio dydžio ir didelės įmonės efektyviam organizacijos valdymui įgyvendinti išnaudoja labai daug finansinių bei žmogiškųjų resursų.

Natūralu, kad tokios organizacijos ieško alternatyvių ir inovatyvių būdų, galinčių bent kiek išspręsti ir sumažinti su valdymu susijusius išteklius. Sėkmingai veikiančioje įmonėje nuolatos vyksta progresas, pokyčiai, didėja veiklos užduotys. Natūraliai išauga klientų, užsakymų, sąskaitų skaičius, tuo pačiu ir darbuotojų poreikis šiems procesams apdoroti, suvaldyti bei įgyvendinti. O kur dar įvairios veiklos ataskaitos, prognozės ir rezultatų palyginimas bei vertinimas.

Nors tam yra naudojami verslo procesų aprašymai, tačiau tuos procesus įgyvendinti reikia už tai atsakingiems darbuotojams. Augant įmonės veiklos rezultatams, galima ir toliau didinti darbuotojų skaičių jiems įgyvendinti arba imtis įmonės procesų skaitmenizavimo. Pastarąjį pasirinkimą priima vis daugiau inovacijomis besidominčių bendrovių ir džiaugiasi palengvėjusiu įmonės valdymo procesu.

Verslo valdymui skirtos sistemos padeda efektyviai suvaldyti įmonių informacijos srautus, kaupti ir analizuoti duomenis, juos atnaujinti. Sistemoje fiksuojami duomenys yra matomi realiuoju laiku ir juos mato visi darbuotojai, turintys jam priskirtą prieigą prie jam aktualių duomenų. Ši prieiga kiekvienam darbuotojui taip pat suteikia teisę pateikti ir savo informaciją, gauti bei priskirti užduotis, stebėti užduočių vykdymą. Visa tai leidžia vykdyti ir darbų vykdymo kontrolę, matyti, kurie darbai yra atlikti ar vėluoja, kokios priežastys įtakoja nevykdymą laiku.

Paprastai tokios verslo valdymo sistemos yra integruojamos ir apjungiamos kartu su kitomis įmonėje naudojamomis programomis. Dažniausiai naudojamos pramonės ir gamybos, įvairių paslaugų – statybos, logistikos srityje, projektinę veiklą vykdančiose organizacijose. Sistema leidžia sumažinti veiklos sąnaudas bei klaidų skaičių, visapusiškai padidina veiklos efektyvumą.