Oro kondiconierių galite turėti savo namuose nepaisant to ar gyvenate nuosavame name ar bute. Gali skirtis tik įrengimo kaina nes tai priklauso nuo to kokioje vietoje reikės montuoti išorinę ir vidinę kondicionieriaus dalis. Jeigu norite savo namuose įsirengti kondicionierių, iš pradžių sužinokite kiek apytiksliai tai galėtų kainuoti. Niekuomet nesitikėkite, kad galutinė suma bus mažesnė nes praktiškai visada samata padidėja kai apskaičiuojamas tikslus medžiagų poreikis, kokių atsrgumo priemonių reikia imtis norint atlikti darbus jau įrengtame name arba bute su užbaigta apdaila. Dažnai pasitaiko, kad reikia ir pertvarkyti baldus, paveikslus nes ant sienos reikia pritvirtinti kondicionieriaus vamzdelius.

Jeigu negalite skirti didesnės sumos stacionariam kondicionieriu įrengti (500-900eur), pagalvokite apie mobilų kondicionierių, tačiau toks įrenginys neatvėsins didelės patalpos, o ir jo pajungimas yra problematiškas ir atrodo kamaryje negražiai. Pasižiūrėti į šiuo metu parduodamus įvairių tipų kondicionierių modelius galite čia: https://namams24.lt/lt/16-oro-kondicionieriai

Efektyviausiai patalpas gali vėsinti tik tradicinis kondicionierius. Jeigu galite skirti daugiau pinigų, pirkite brangsnį modelį kuris turi papildomą šildymo funkciją. Tai labiau aktualu yra butuose gyvenantiems žmonėms nes šildytis kondicionieriumi galima pereinamuoju laikotarpiu pavasarį ir rudenį kai dar neįjungtas centrinis šildymas arba kai lauko temperatūra nėra pakankamai aukšta ir kambariuose jaučiama drėgmė. Oro kondicionierius negali vykdyti pilnaverčio šildymo kai yra žema temperatūra, jis ne tik sunaudoja daug elektros bet ir patalpose išsausina orą ir tuomet reikia drėkinti kambarius.

Renkantis įrenginį žiūrėkite kokie yra energijos suvartojimo rodikliai ir naudingumo koeficientas. Specialistai pataria rinktis gerų Japonijos gamintojų kondicionierius kurie gali kainuoti iki trečdalio brangau tačiau jų techniniai rodikliai atitinka tikrovę. Jei susigundysite kinietiška produkcija, rizikuojate nusipirkti katę maiše, nes yra daug žmonių patikėjusių gražiomis kalbomis tačiau eksploatuodami kondicionierių iš karto pastebėjo, kad sistema suvartoja daugiau elektros energijos ir neveikia taip efektyviai kaip parodyta reklaminiuose lankstinukuose ir gaminio techninių parametrų apraše. Tuo tarpu Daikin, Toshiba kondicionieriai jus nustebins nes pavyzdžiui agregatas skirtas vėsinti iki 70 kv.m patalpą, nesunkiai atvėsins dar didesnį plotą.