Per paskaitas besilaukiančios moterys gali sužinoti: apie nėštumą, gimdymą, apie žindymą ir kūdikio priežiūrą po gimdymo. Nėščiųjų mokyklėlė moterims suteikia daug praktinių ir teorinių žinių. Gydytojai, akušeriai, ginekologai, psichologai, reumotologai skaito paskaitas, naudoja vaizdinę medžiagą. Į mokyklėlę rekomenduojama ateiti po 30 nėštumo savaitės, moterys gali ateiti su vyrais.

Nėštumo pabaigoje visos įgytos žinios geriau išlieka ir lengviau jos prisimenamos, negu neštumo pradžioje. Mokyklėlėje moterims išaiškinama visa gimdymo veiksmų eiga, supažindinamos su pogimdyminėm palatom, pasakojama kada ji guldoma į gimdymo kambarį, kiek laiko jame būna ir kada perkeliama į pogimdyminę palatą.

Mokymai apie žindymą 

Būsimoms mamoms per mokymus aiškinama apie žindymo pradžią, krūties anatomiją ir laktaciją, teisingą krūties apžiojimą, apie galimas problemas pirmosiomis dienomis po gimdymo ir jų sprendimo būdus. Per paskaitas moteris gauna žinių koks šiuo metu jai tinkamiausias maistas ir kokį poveikį gali turėti jos kūdikiui.

Paskaitos apie kūdikio priežiūrą 

Per paskaitas mamoms ir tėčiams suteikiamos naujausios žinios apie kūdikio priežiūrą. Praktiškai parodoma kaip teisingai prižiūrėti naujagimį, kaip suruošti kūdikio kraitelį, apie kasdieninius kūdikio poreikius: kada eiti į lauką, kaip maitinti, migdyti, maudyti, kaip rengti. Tarp mamos ir vaiko užsimezga stiprus ryšys, mama greit išmoksta suprasti savo kūdikio poreikius, norus, kada jis nori žįsti, kada miegoti.

Nėščiųjų mankštos

Moteris nėštumą ir sportą visada gali suderinti, tai naudinga ne tik mamai, bet ir kūdikiui, jeigu jinai buvo aktyvi, sportuojanti iki nėštumo, tai ir nėštumo metu patirs mažesnį fizinį diskomfortą, susijusį su jos organizmo pokyčiais, nes fizinis aktyvumas sumažina kojų venų išsiplėtimo riziką, gerina širdies darbą, mažina galūnių tinimą, nugaros ir dubens skausmus ir mažina vidurių užkietėjimo tikimybę, o tinkamai paskirtas fizinis krūvis pakelia nuotaiką, padeda išvengti perdidelio svorio prieauglio, išvengti depresijos nėštumo metu. Tačiau prieš pradedant sportuoti, reikia pasitarti su gydytoju akušeriu ginekologu, nes pratimai moteriai gali būti pritaikomi individualiai, priklausomai nuo jos ir kūdikio sveikatos.