Daugelį metų buvo naudojama tik natūrali ištraukiamoji namo ar buto ventiliacija atidarant langus ir oro išskyrimu per ventiliacijos kanalus. Šaltuoju metų laiku nepatogu tokiu būdu vėdinti patalpas,šaltas oras, dulkės ir gatvės triukšmas pro langų tarpus patenka į namus.

Statybos tendencijos dabar yra orientuotos į energijos taupymą. Taigi pasiekiamas reikšmingas šilumos nuostolių sumažėjimas ir energijos taupymas. Tuo pačiu metu namo ventiliacijos procesas tampa sudėtingesnis – dėl oro trūkumo į kambarį sutrinka visiškas natūralios ištraukiamosios ventiliacijos veikimas. Kaip tada išlaikyti šiltą, tokį brangų ir tuo pačiu sukurti patogų ir sveiką patalpų klimatą? Alternatyva būtų įsigyti vėdinimo įrangą su šilumos rekuperatoriumi.

Ką siūlo rekuperacines sistemos irengimas name

Rekuperatorius yra šilumokaitis, perduodantis šilumą iš pašalinto oro į šaltą tiekiamą orą. Šio prietaiso dėka oras patenkantis į namus jau yra šiltas. Pasirodo, kad nereikia papildomai išleisti energijos patalpų šildymui.

Yra keletas veiksnių, kurių reikia laikytis apskaičiuojant vėdinimo sistemą naudojant rekuperatorių:
• gyvenamasis plotas;
• nuolatinių gyventojų skaičius;
• sienos storumas;
• medžiaga, iš kurios buvo pastatytas namas;
• buto izoliacijos lygis.

Aptarkime paprastai,kaip vėdinimo įrangoje veikia rekuperatoriaus darbas.
Rekuperatorius grąžina šilumą atgal į namus kartu su išgrynintu grynu oru, kuri surenka iš visų namo kambarių. Prieš išmetant išeikvotą pasenusį orą iš namo, oras praleidžiamas per rekuperatorių, ir iš šio oro paimama reikiama šiluma o tada su šia šiluma įkaitinamas įeinantis šaltas oras iki tam tikros temperatūros. Šiame procese pateikiama puiki mintis – kam naudoti papildomą energiją namų orui šildyti, o tai labai brangu, jei ją galima gauti visiškai nemokamai.

Beje, vasarą karštą lauko orą galite atvėsinti tuo pačiu būdu ir vėl sutaupyti, tik dabar naudodamiesi oro kondicionieriumi. Mažesnis energijos suvartojimas patalpų vėsinimui žymiai sumažina jūsų išlaidas ir sumažina kenksmingą teršalų išmetimą į atmosferą.