Teksto atpažinimo programa popierinius dokumentus paverčia skaitmeniniais tekstais. Tai leidžia ieškoti bei redaguoti dokumentus teksto apdorojimo programoje. Naudojantis tokia programa galima gauti begalę privalumų, pradedant greitomis paieškomis bei baigiant vietos taupymu, yra keletas programos variantų, plačiau apie tai:

https://www.distributor.lt/biuro-programos/abbyy-finereader-programa/categories.aspx?CatID=3697

Teksto atpažinimo bei redagavimo sistemos privalumai

  1. Daugiau jokio perrašinėjimo

Jei yra gyvybiškai svarbus dokumentas, pavyzdžiui, sąskaita faktūra arba pasiūlymas, kuris netyčia ištrinamas arba pametamas, susirūpinimą kelia rankinis darbo pakartojimas. Tačiau, jeigu yra popierinė arba spausdinta kopija, failus galima lengvai pakeisti skaitmeninėje rinkmenų sistemoje, naudojant teksto atpažinimo bei redagavimo programą, nuskaitant originalų dokumentą bei juodraštį.

  1. Greita skaitmeninė paieška

Nuskaitytas tekstas yra konvertuojamas į teksto apdorojimo failą, naudojant teksto atpažinimo programą. Tai suteikia galimybę medžioti konkrečius dokumentus, naudojant frazę arba raktinį žodį. Pavyzdžiui, konkrečios paskyros arba vardo galima be vargo ieškoti tarp šimtų sąskaitų faktūrų per kelias sekundes, net neliečiant failų krūvelių.

  1. Lengvas teksto redagavimas

Nuskaičius dokumentus, naudojant teksto atpažinimo programą, suteikiama galimybė redaguoti tekstą, teksto apdorojimo programoje. Elementų, kuriuos ateityje gali reikėti atnaujinti nuskaitymas, padės paspartinti redagavimo procesą, pavyzdžiui, nuomos sutartį, o taip pat ir kitus dokumentus.

  1. Vietos taupymas

Nuskaitant popierinius dokumentus, failuose gali būti atlaisvinta labai daug vietos. Kartotekos informaciją galima konvertuoti į redaguojamus skaitmeninius failus. Tai leidžia sukurti atsarginę sistemą, susidedančią iš vieno kompaktinio disko.

  1. Informacijos prieinamumo paprastumas

Teksto atpažinimo ir redagavimo programa yra labai naudinga kompiuterio vartotojams, kurie turi regėjimo problemų. Programa gali nuskaityti knygas, gaunamas faksogramas, žurnalus, o taip pat ir visus kitus dokumentus bei konvertuoti juos į PDF, kad būtų galima sinchronizuoti su kompiuterio balso perdavimo priemone.