Dažnai kalbant apie verslo valdymo sistemas, tenka girdėti apie ypatingą dėmesį klientams ir projektų valdymui, tačiau tiekimas neretai lieka šešėlyje. Visgi efektyvus tiekimo valdymas ne ką mažiau prisideda prie įmonių konkurencinio pranašumo sukūrimo ir leidžia sumažinti pakankamai būdingas rizikas, susijusias su žaliavų pirkimu. Tiekimo valdymo sprendimai gali padėti spręsti daugybę organizacinių klausimų ir apie jų veikimo principus galima sužinoti čia: https://www.terraproject.lt/tiekimo-sprendimai.

Kalbant apie tokių programų naudas, tai jų yra tikrai daug. Tačiau iš visumos galima išskirti kelias, kurios neabejotinai yra svarbios kiekvienai įmonei:

1. Aukštesnis efektyvumas. Jei įmones sugeba pritaikyti tiekimo valdymą, integruotą logistiką ir inovacijų strategiją, tai leidžia joms ne tik nuspėti paklausą bet ir tinkamai tam pasiruošti. Tiekimo grandinės valdymo sistemų pagalba kompanijos gali gerokai dinamiškiau prisitaikyti prie kintančių ekonominių sąlygų, besiformuojančių rinkų ir trumpėjančių produktų gyvavimo ciklų.

2. Kaštų mažinimas. Vienas svarbiausių tiekimo valdymo suteikiamų pranašumų – galimybė sumažinti kaštu įvairiose srityse. Jis padeda tvarkyti inventorių ir žaliavas, valdyti sandėlius ir vietą jose, tobulinti reakcijos laiką į klientų poreikių pokyčius, gerinti santykius tiek su tiekėjais tiek ir distributoriais.

3. Didesnis pelningumas. Kai verslas tampa atviras naujoms technologijom ir gerina bendradarbiavimą įvairiose srityse, tai neabejotinai veda prie didėjančio pelningumo.

4. Nebestringantys procesai. Tiekimo valdymo pagalba gerėjanti komunikacija tiesiogiai mažina bet kokius sutrikimus procesuose. Visi dalyviai žino kas už ką atsakingas ir tai padeda išvengti vėluojančių pristatymų, logistikos klaidų ir gamybos linijų stabdymo.

Visos šios naudos neabejotinai padeda kompanijoms efektyviau išnaudoti savo turimus resursus. Tokiu būdu tiekimo valdymas prisideda prie visų kitų verslo aspektų, tokių kaip pardavimai ir gamyba.