Nei vienas verslas negali išgyventi be pakankamo apyvartinių lėšų kiekio. Tai reiškia, kad pinigai verslui yra reikalingi išgyvenimui – lygiai taip pat, kaip ir žmonių atveju. Jei neturime lėšų, negalime patenkinti savo poreikių. Todėl tas pats principas galioja ir tuomet, kai kalbame apie verslo vystymą. Net jei mūsų siūlomas produktas ar paslauga yra pačios aukščiausios kokybės, tai tikrai nereiškia, kad be papildomų investicijų mes galėsime lengvai pritraukti daug naujų klientų, kurie padidintų įmonės pelningumą ir padėtų jai lengviau plėstis. Be to, bene kiekvienoje rinkoje šiomis dienomis vyrauja labai didelė konkurencija, todėl jei nebus investuojama į efektyvias marketingo priemones, taps kur kas sudėtingiau pranokti savo pagrindinius konkurentus ir pritraukti didesnį potencialių klientų skaičių. Taigi, jei ir jūs turite verslą, tačiau neturite pakankamai apyvartinių lėšų, galite bandyti kreiptis dėl ilgalaikės paskolos, kurią teikia komerciniai bankai, kredito unijos, kreditų bendrovės, tarpusavio skolinimosi platformos ir pavieniai fiziniai asmenys.

 

Žinoma, tikrai ne kiekvienas verslo savininkas į finansinius įsipareigojimus žvelgia labai palankiai. Puikiai suprantama, kad komercinės ilgalaikės paskolos yra finansiniai įsipareigojimai, kuriuos prisiėmus būtina vykdyti laiku ir sutartomis sąlygomis. Todėl norint gauti komercinę paskolą yra būtina būti visiškai tikriems, kad ją galėsite grąžinti ir tai nesukels jums papildomų sunkumų. Tai taip pat reiškia, kad jūs turite turėti labai aiškų verslo planą ir tiksliai žinoti, kokių veiksmų imsitės, jog galėtumėte pasiekti savo užsibrėžtus tikslus. Paskola, kurią jums suteiks kreditoriai, turėtų būti panaudota tikslingai ir efektyviai.

 

Kitas svarbus aspektas, kurio nevertėtų pamiršti nei vienam verslo savininkui, yra susijęs su kreditorių atsakymu. Surasti palankiomis sąlygomis pasižyminčią ilgalaikę komercinę paskolą yra tik pirmasis žingsnis. Ne ką mažiau svarbu atitikti kreditorių taikomus reikalavimus. Todėl prieš kreipdamiesi dėl komercinės paskolos pasidomėkite, kokias sąlygas taiko jus dominantys kreditoriai ir ar jūs jas tikrai galėsite lengvai atitikti. Galiausiai nepamirškite, kad jei paskolą gausite, jums bus būtina reguliariai peržiūrėti savo įmonės finansines ataskaitas ir stengtis laiku pastebėti esminius pokyčius, prie kurių turėsite prisitaikyti.